رسم نمودار در متلب

رسم نمودار در متلب

رسم نمودار در متلب یکی از نقاط قوت متلب است و به برنامه‌نویس این امکان را می‌دهد تا بتواند به راحتی نتایج کدهای خود را نمایش دهد و گزارش کاری مناسب بنویسد. متلب نمودارها را با کیفیت بالا رسم می‌کند، ولی برای اینکار لازم است که با ابزارهای متلب آشنا باشیم و به درستی از این ابزار استفاده کنیم تا بتوانیم یک شکل مناسب و گویا رسم کنیم.

ما تا این جلسه، با اصول برنامه‌نویسی و تابع نویسی در محیط متلب، کار با آرایه های عددی، قوانین نقطه گذاری و اسم گذاری در متلب، نحوه اضافه کردن تولباکس به متلب، کار با توابع مثلثاتی و ریاضیاتی، توابع گرد کردن اعداد، توابع پردکاربردی مثل rand, randn, randi, randperm, mvnrnd, ones, zeros,  mean, diag, eye, sum, max, min, sort, repmat, find, size, length, numel, input, حلقه‌ها و دستتورات شرطیرا  یاد گرفتیم. حال لازم است در این جلسه نحوه رسم نمودارها در متلب را یاد بگیریم تا بتوانیم نتایج کدها را نمایش دهیم.

ما بعد از اینکه یک پروژه ای انجام میدهیم لازم است که نتایج برنامه را به صورت نمودار و شکل رسم کنیم و در فایل گزارش خود قرار دهیم. هرچقدر ما بهتر بتوانیم نمودار را رسم کنیم و اگر توضیحاتی لازم است روی نمودار بنویسیم گزارش ما دقیق تر خواهد بود و بعدا اگر خودمان یا شخص دیگری گزارش کار ما را میخواند به راحتی متوجه بشود که هر نمودار مربوط به چه چیزی است. برای اینکار لازم است کار با ابزار رسم نمودار متلب را بلد باشیم. در این ویدیو سعی کرده ایم مباحثی که نیاز کاربر هست را آموزش دهیم.

در ویدیو نحوه رسم نمودار با plot  را توضیح داده ایم و در ادامه آن کار با توابع title, xlabel, ylabel, text, ginput, legend, subplot, hold , figure, axis و غیره را توضیح داده ایم. تمام مباحث به همراه یک مثال عملی توضیح داده شده است تا درک مطالب ساده تر باشد.

پیشنهاد میکنم تمام بخشهای ویدیو را مشاهده کنید تا با رسم یک نمودار منظم و مرتب را یاد بگیرید.

کد متلب این مباحث در کانال تلگرام ما قرار داده شده است.


اگر علاقه‌مند به برنامه نویسی متلب، یادگیری ماشین و پردازش سیگنال هستید پیشنهاد می‌کنیم با این ویدیوها شروع کنید و برنامه‌نویسی هدفدار و تخصصی را به صورت گام به گام با تیم onlinebme  پیش ببرید.👌

💯پکیج آموزشی برنامه نویسی متلب 

💯پکیج آموزشی پیاده سازی شبکه های عصبی در متلب

💯پکیج آموزشی پردازش سیگنال EEG مبتنی بر تسک تصور حرکتی

دوره‌ها تخصصی و پروژه محور هستند و از مقالات و پروژه‌های پیاده‌سازی شده در دوره‌ها می‌توانید برای پروژه‌های درسی و پایان‌نامه خود استفاده کنید.

مشاهده همه افزودن یک یادداشت
شما
دیدگاه خود را وارد کنید
 

با ما همراه باشید

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به آکادمی آنلاین مهندسی پزشکی و هوش مصنوعی می باشد
X