مقایسه ی مضررات ورزش نکردن و سیگار کشیدن بر روی سلامتی

مقایسه ی مضررات ورزش نکردن و سیگار کشیدن بر روی سلامتی

این مطالعه نتیجه  23 سال تحقیق روی 122 هزار و 7  نفر است و ادعا می کند که ” ورزش نکردن برای سلامتی از سیگار کشیدن، دیابت و فشارخون‌بالا بدتر است”.  همه باور داریم که اندام مناسب داشتن مزایای زیادی دارد، ولی در مطالعه جدید نشان داده شده است که ورزش نکردن برای سلامتی ما بسیار بد است.

در واقع این مطالعه ادعا می کند که ورزش نکردن برای سلامتی حتی از سیگار کشیدن هم بدتر است.

یافته های جدید این مطالعه در مجله JAMA Network Open منتشر شده است، که جزئیات چگونگی مطالعه پژوهشگران کلینیک کلیولند را توضیح میدهد. در این مطالعه 122007  بیمار را در سال های 1991 تا 2014 تحت بررسی قرار دادند و از آنها آزمایش ترمیل را گرفتند و بعدا میزان مرگ و میر این افراد را ثبت کردند. محققان یافتند که ارتباطی روشنی بین یک زندگی طولانی تر، سالمتر و سطح بالایی از ورزش وجود دارد. این گزارش به متخصصان مراقبت های بهداشتی توصیه می کند تا بیماران را جهت داشتن یک برنامه تناسب اندام مناسب تشویق کنند.

این مطالعه می گوید که “آمادگی جسمانی به صورت عکس با مرگ و میر ارتباط دارد. تناسب اندام فوق‌العاده اروببیک با بیشترین میزان زنده بودن همراه بود و برای بیماران مسن و افرادی که دارای فشار خون بالا بودند، مناسب بود”

اگرچه به طور گسترده شناخته شده است که داشتن شیوه زندگی فعال منجر به یک زندگی سالم می شود، مطالعه جدید نتیجه گیری می کند که داشتن یک سبک زندگی بی حرکت معادل با داشتن یک بیماری مهم است و ساده ترین درمان آن ، ورزش کردن است.

دکتر وائل جابر، یکی از نویسندگان این مطالعه، نتایج را شگفت انگیز خواند و به CNN گفت که:” ورزش نکردن برای سلامتی از سیگار کشیدن، دیابت، فشارخون بالا بدتر است.

در این مطالعه همچنین ورزش کردن بیش از حد را هم مورد بررسی قرار دادند و به یک نتیجه رسیدند: ” ورزش کردن زیاد هیچ ضرری برای فرد ندارد و هرچقدر فرد بیشتر ورزش کند، به همان مراتب احتمال مرگ فرد کمتر می شود.”

0 پاسخ به "مقایسه ی مضررات ورزش نکردن و سیگار کشیدن بر روی سلامتی"

  ارسال یک پیام

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  *

  code

  تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به آکادمی آنلاین مهندسی پزشکی و هوش مصنوعی می باشد
  X