مناظره جالب ایلان ماسک با جک ما، بنیانگذار علی بابا، درباره هوش مصنوعی

به نقل از Jack Ma، هوش مصنوعی می‌تواند به ما هفته‌های کاری دوازده ساعته بدهد. Jack Ma، بیلیونر، کسی که خود با حمایت از دوازده ساعت کار در روز باعث و بانی بحث و مناقشه بود حال می‌گوید با روی کار آمدن تکنولوژی نوین و هوش مصنوعی، مردم باید دوازده ساعت در هفته کار کنند.

نویسنده: پریسا ایلون

Ma، موسس Alibaba، در کنفرانس سالانه هوش مصنوعی دنیا که روز سه شنبه در شانگهای برگزار شد گفت: “من فکر می‌کنم مردم باید سه روز در هفته و چهار ساعت در روز کار کنند.”

او گفت: “من فکر می‌کنم به کمک هوش مصنوعی، مردم، به عنوان انسان، اکنون وقت بیشتری برای لذت بردن دارند.” شغل‌هایی که ما نیاز داریم آن‌هایی هستند که مردم را شاد می‌کنند… مردم زندگی را تجربه می‌کنند و از انسان بودن خود خوشنود می‌شوند.”

در حالی که همراه با الون ماسک بر روی صحنه بودند، Ma برای ذکر یک مثال از انقلاب صنعتی و الکتریسیته استفاده کرد تا نشان دهد چگونه پیشرفت در تکنولوژی تعادل کار-زندگی بهتری را رقم زده است. او گفت: “قدرت الکتریسیته در این است که ما زمان بیشتری را به مردم می‌دهیم، پس شما می‌توانید عصرها به کارائوکه و مجالس رقص بروید.”

Ma تنها بیلیونر تکنولوژی نیست که پیش‌بینی می‌کند هوش مصنوعی منجر به ساعات کاری کمتر خواهد شد. بیل گیتس، بنیان گذار مایکروسافت، در گردهمایی اقتصادی جهان در سال 2018 خطاب به Fox گفت، یادگیری ماشین به مردم فرصت پرثمر بودن خواهد داد.

بیل گیتس گفت: بنابراین، یقینا ما می‌توانیم بی‌صبرانه منتظر مرخصی‌های طولانی مدت باشیم.” هدف از انسان بودن تنها پشت باجه نشستن و فروختن وسائل نیست. زمان خالیِ بیشتر، چیز ترسناکی نیست.”

آنچه Ma در شانگهای بیان کرد در تناقض با صحبت‌های ماه آوریل او بود که در حساب کاربری وی‌چت Alibaba منتشر کرد.  او در مورد فرهنگ ساعت کار طولانی تکنولوژیست‌های چینی صحبت کرد که منجر به بحث شد. Ma این کار را نعمت عظیم تلقی کرد. او خصوصا به برنامه کاری “996” اشاره کرد- شش روز در هفته از 9 صبح تا 9 شب کار کردن- که در شرکت های چینی مرسوم است.

Ma گفت” بگذارید از همه بپرسم، اگر شما زمان و انرژی بیشتری را در مقایسه با دیگران صرف نمی‌کنید، چگونه می‌توانید به موفقیتی که می‌خواهید برسید.”، ” در مقایسه با آن‌ها، تا امروز، من هنوز هم احساس خوش شانس بودن می‌کنم، من افسوس نمی‌خورم که دوازده ساعت در روز کار کرده باشم، من هیچ گاه این قسمت از خودم را تغییر نخواهم داد.”

 همانطور  که Washington Post اشاره می‌کند، چون به نظر می‌رسید که Ma بخواهد نظر خود را تغییر دهد، برخی در Weibo ( یک سرویس پیام‌رسانی چینی مشابه توییتر) گمان زده بودند که Ma به دنبال خراب کردن مخاطبان آمریکایی بوده است.

یک کاربر گفت قبل از این، Ma در خطاب به چینی‌ها در مورد 996 صحبت کرده بود. این برای ما است. این بار، او به انگلیسی گفت ” سه روز در هفته ، چهار ساعت در روز “. ” Ma قبلا گفته بود 996 یک نعمت است. اکنون چگونه او می‌تواند بگوید مردم می‌توانند سه روز در هفته، چهار ساعت در روز کار کنند و عصرها به کارائوکه یا مجلس رقص بروند”.

موسس علی بابا، و مدیرعامل شرکت تسلا، دو غول حوزه آی تی درباره این موضوع که آیا انسان در آینده‌ای نزدیک تحت سلطه هوش مصنوعی قرار میگیرد یا نه، به مناظره نشسته اند! در ویدیوی زیر مناظر جالب ایلان ماسک و جک ما درباره هوش مصنوعی را مشاهده خواهید کرد.


اولین سایت آموزش  دروس مربوط به رشته ی مهندسی پزشکی و هوش مصنوعی

لینک کانال

لینک اینستاگرام 

0 پاسخ به "مناظره جالب ایلان ماسک با جک ما، بنیانگذار علی بابا، درباره هوش مصنوعی"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به آکادمی آنلاین مهندسی پزشکی و هوش مصنوعی می باشد
X