ساخت دستکش سخنگو برای ناشنوایان توسط دانشجوی ایرانی

دانشجویان دستکشی اختراع کردند که زبان اشاره را به کلام تبدیل می‌کند دو دانشجوی کالج جفت دستکش گویایی اختراع کردند تا به افراد کر و لال کمک کنند با دنیای شنیداری ارتباط برقرار کنند.

دانشجویان دستکشی اختراع کردند که زبان اشاره را به صحبت تبدیل می‌کند!

نویسنده: پریسا ایلون
دو دانشجوی کالج جفت دستکش گویایی اختراع کردند تا به افراد کر و لال کمک کنند با دنیای شنیداری ارتباط برقرار کنند.

دانشجویان دانشگاه واشنگتن به نام Tommy Pryor و Navid Azodi دستکش‌هایی اختراع کرده و به تکنولوژی کامپیوتری رسیدند تا بتوانند زبان اشاره آمریکا را به متن و کلام ترجمه کنند.

Azodi در ویدیویی که اخیرا منتشر شده است چنین بیان می‌کند:

” دسترسی داشتن به ارتباطات از حقوق اولیه انسانی است و هر فرد نیازمند است که بخشی از یک اجتماع جهانی باشد.” ” اما، آن‌ها که کر و لال هستند متفاوت از دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. آن‌ها از زبان اشاره استفاده می‌کنند در حالی که سایر افراد به طور کلامی صحبت می‌کنند. این سبب وضعیت نامساعدی برای افراد کر و لال می‌شود.”

Pryor در ادامه توضیح میدهدی که:

دستکش‌ها به کمک سنسورهایی کار می‌کنند که روی دست و مچ قرار می‌گیرد تا بتوانند وضعیت دست و حرکات آن را محاسبه کنند. دستکش‌ها سپس این اطلاعات را برای پردازش بعدی با بلوتوث به کامپیوتر می‌فرستند. زمانی که کامپیوتر اطلاعات را می‌شناسد آن‌ها را به متن و واژه‌های مربوطه ترجمه کرده و به خروجی می‌فرستد.

دانشگاه واشنگتن گزارش کرد طرح اولیه این دو جوان جایزه ده هزار دلاری Lemelson-MIT program را از آن خود کرده است.

Pryor بیان می کند که:

” در حال حاضر، در بازار هیچ مترجم زبان اشاره ای به شکل تجاری شده وجود ندارد.” ” با این اختراع، بیش از 70 ملیون نفر به سطح جدیدی از استقلال می‌رسند.”

منبع


اگر علاقه‌مند به برنامه نویسی متلب، یادگیری ماشین و پردازش سیگنال هستید پیشنهاد می‌کنیم با این ویدیوها شروع کنید و برنامه‌نویسی هدفدار و تخصصی را به صورت گام به گام با تیم onlinebme  پیش ببرید.👌

💯پکیج آموزشی برنامه نویسی متلب 

💯پکیج آموزشی پیاده سازی شبکه های عصبی در متلب

💯پکیج آموزشی پردازش سیگنال EEG مبتنی بر تسک تصور حرکتی

دوره‌ها تخصصی و پروژه محور هستند و از مقالات و پروژه‌های پیاده‌سازی شده در دوره‌ها می‌توانید برای پروژه‌های درسی و پایان‌نامه خود استفاده کنید.

0 پاسخ به "ساخت دستکش سخنگو برای ناشنوایان توسط دانشجوی ایرانی"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به آکادمی آنلاین مهندسی پزشکی و هوش مصنوعی می باشد
X