superb AI برای تولید داده‌های آموزش پروژه‌های یادگیری ماشین

superb AI چیست؟

یکی از چالش­های موجود در توسعه‌­ی پروژه­‌های یادگیری ماشین بدست آوردن دیتای کافی برای آموزش الگوریتم­‌ها است. برای حل این مشکل superb AI که یک عضو از کلاسِ Y combinatory Winter 2019 است، میتواند کمک‌کننده باشد. این استارت‌آپ به شرکت‌­ها کمک می­کند تا مجموعه­ دیتای مورد نیاز را برای هر پروژه­ای را با استفاده از AI تولید کنند که موجب تسریع در فرآیندهای برچسب‌­گذاری میشود.

هیون کیم(Hyun Kim)، مدیرعامل و بنیان­گذار استارت­‌آپ میگوید: یکی از بزرگترین مشکلات برای شرکت­‌هایی که در تلاش‌­اند AI و یادگیری ماشین را در اپلیکشن­‌هایی خود وارد کنند، در دست داشتن یک مجموعه­‌ی مناسب برای آموزش مدل­‌ها است.  superb AI از AI برای بدست آوردن دیتای آموزش برای شرکت­‌های بزرگ­ استفاده می­کند. مشتری­‌ها با ما کار می­‌کنند تا ویژگی­‌های مبتنی بر یادگیری ماشین را در محصولات خود توسعه دهند که چندین برابر سریع­‌تر است.

کیم(Kim) و همکارانش، زمانی که مشکل بدست آوردن دیتا را متوجه شدند بر روی این مسئله تمرکز کردند و تصمیم گرفتند تا شرکتی را برای حل این مشکل راه اندازی کنند.

فعالیت اصلی superb AI در پروژه‌های یادگیری ماشین

در روش­‌های قدیمی، شرکت‌­هایی که بر روی پروژه‌­های یادگیری ماشین کار می­کردند، افرادی را برای برچسب زدن دیتا استخدام میکردند، اما این روش پرهزینه بود و احتمال خطا وجود داشت. کیم و همکارانش که بر روی پروژه‌­های AI کار میکنند، ایده­‌ی استفاده از AI را مطرح کردند.

کیم گفت: “بجای تکیه بر کار دستی و کند، Superb AI از یادگیری عمیق استفاده می­کند که سبب میشود کار برچسب­‌زدن تصاویر و ویدئوها 10 برابر سریع­تر شود”. این شرکت همچنین به شرکت‌­های دیگر کمک می­کند تا منایع دیتای موردنیاز برای شروع کارشان را پیدا کنند.

کیم می­گوید که نیروهای انسانی را از فرآیند کار بطور کامل حذف نکردیم، بلکه این سیستم دقت برچسب‌­زدن را با ترکیب نیروهای انسانی و هوش مصنوعی ارتقا می­دهند. او می­گوید، این روند شامل دو گام است. ابتدا: داده‌­ی آموزش به تعداد زیادی زیر جزء تقسیم می­شود. اگر دیتا خیلی پیچیده باشد و AI نتواند برچسب زدن را خودکار انجام دهد، از روش دیگری که “انسان در حلقه” نامیده می­شود، استفاده میشود. همزمان که انسان­ها بر روی دیتا برچسب می­زند، AI میتواند یاد بگیرد و به تدریج فرآیندهای بیشتر و بیشتری را به عهده بگیرد.

منبع

 

 


اولین سایت آموزش  دروس مربوط به رشته ی مهندسی پزشکی و هوش مصنوعی

لینک کانال

لینک اینستاگرام 

سوالات و دیدگاه خود را درباره ی این پست با ما درمیان بگذارید.

0 پاسخ به "superb AI برای تولید داده‌های آموزش پروژه‌های یادگیری ماشین"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به آکادمی آنلاین مهندسی پزشکی و هوش مصنوعی می باشد
X