Jack Ma ، ثرمندترین مرد چین، از ریاست علی‌بابا استعفا می‌دهد!

موسس علی‌بابا، Jack Ma ، از ریاست یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تجارت الکترونیکی دنیا استعفا خواهد داد، او عرصه را به جانشین منتخب خود واگذار خواهد کرد.

نویسنده: پریسا ایلون

 

Ma، که یک سال پیش خبر بازنشستگی خود از ریاست شرکت را منتشر کرده بود، واپسین روزهای خود را ، آن‌گونه که او می‌گوید، تولد 55 سالگی‌ خود را در یک استادیوم ورزشی در Hangzhou جشن خواهد گرفت، جایی که او بیست سال پیش در آن‌جا شرکت خود را تاسیس کرد.

موسس شرکت، چهره‌ کاریزماتیک و معروف چینی، با چهره‌‍‌ای کمتر شناخته شده، Daniel Zhang، جایگزین خواهد شد. Daniel Zhang رئیس اجرایی شرکت و حسابدار است.

در یک ویدیو که روز دوشنبه منتشر شد، Ma گفت:” من همیشه چشم به آینده دارم. نمی‌خواهم درگیر گذشته باشم.” Ma، که قبلا معلم درس زبان انگلیسی بوده، گفته که می‌خواهد توجه خود را معطوف بر بشردوستی کند، با تمرکز بر تحصیلات در مناطق روستایی.

در یک نامه سرگشاده که سال گذشته در آن استعفا خود را اعلام کرد، Ma نوشت:

”  من هنوز آرزوهای زیادی برای رسیدن دارم. آن‌ها که مرا می‌شناسند می‌دانند که من دوست ندارم یک‌ جا بنشینم. دنیا بزرگ است و من هنوز جوان هستم، پس می‌خواهم چیزهای جدید را تجربه کنم.”

در برنامه Tuesday’s event، سرمایه‌گذاران از نزدیک پای صحبت‌های Ma در مورد اینکه آیا او استعفا خواهد داد و چگونگی آن، خواهند نشست. تماشاگران انتظار دارند Ma، که در فن نمایشگری شهرت دارد، یک اجرای بیش از حد عالی داشته باشد. در برنامه‌ای، در سال 2017، او مثل مایکل جکسون لباس پوشید و با آهنگ Billie Jean رقصید.

داستان ثروتمند شدن Ma، مشوق بسیاری از سرمایه‌گذاران تکنولوژی در چین بوده است. او در سال 1999، با تعدادی از دوستانش علی‌بابا را در یک آپارتمان مشترک در Hangzhou برپا کرد. پس از آن او همچنان سال‌ها تلاش کرد تا بتواند شرکت خود را ارتقا دهد. در نهایت پروژه منجر به تجارت الکترونیکی در چین با بازارگاه‌هایی مثل Taobao و T-mall شد.

ثروت خالص Ma، با استناد به مجله Forbes، حدود 38.4 بیلیون دلار است، که او را تبدیل به ثروتمندترین مرد چین کرده است. شرکت او، که در سال 2014 وارد لیست تبادل کالا نیویورک شد، و دارای 460 بیلیون دلار سرمایه در بازار است.

استعفا Ma هم‌زمان است با کند شدن رشد تجارت الکترونیکی در چین و اقتصاد گسترده، در حالی که شرکت در حال رقابت بیشتری با سایر شرکت‌های تکنولوژی است. علی‌بابا وارد سرویس‌های مالی شده است، پرداخت با موبایل، محاسبات انبوه و هوش مصنوعی.

Ma، که برنامه جانشینی خود را سال گذشته اعلام کرد، تماشاگران را با بازنشستگی زودهنگام خود انگشت به دهان گذاشت، اما او به طور کامل شرکت را ترک نخواهد کرد.

 او همچنان 6.22% در شرکت سهم خواهد داشت و تا برگذاری جلسه مدیران مشترک سال 2020، در برد مدیران خواهد ماند. بعد از آن او عضوی از مدیریت متحد، متشکل از 38 تن، خواهد بود که جدای از برد است.

Ma در یک ویدیو گفت:

“چیزی که می‌خواهم این است که این شرکت هرگز فراموش نکند، شرکت‌های بسیاری است که دلیل شکست آن‌ها را فهمیدم،  آن‌ها رویاهاشان را فراموش کردند. این رویاهاست که به ما کمک می‌کند به تلاش خود ادامه دهیم. رویاهاست که کمک می‌کند هرگز از اشتباه کردن، از شکست نترسیم… .”

منبع


اولین سایت آموزش دروس تخصصی رشته ی مهندسی پزشکی و هوش مصنوعی

لینک کانال

لینک اینستاگرام 

0 پاسخ به "Jack Ma ، ثرمندترین مرد چین، از ریاست علی‌بابا استعفا می‌دهد!"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به آکادمی آنلاین مهندسی پزشکی و هوش مصنوعی می باشد
X