بازوی بیونیک

بازوی بیونیک چگونه کار می‌کند؟

بازوهای بیونیک از جمله Hero Arm توسط افرادی که دارای نقص در اندام فوقانی هستند استفاده می‌شود. این وسیله با دریافت سیگنال از ماهیچه عمل می‌کند. زمانی که فرد بازوی بیونیک خود را می‌پوشد و عضلات قسمت پایین آرنج خود را منقبض می‌کند، سنسورهای خاصی سیگنال الکتریکی ضعیف آن را تشخیص می‌دهند و آن را تبدیل به حرکات متناسب در دست بیونیک می‌کنند. در واقع، دست بیونیک با منقبض کردن عضلات به کار رونده در باز و بسته کردن دست بیولوژیک کنترل می‌شوند. برای بستن دست Hero Arm و انجام یک عمل گرفتن خاص کافی است تصور کنید مچ دست خود را به سمت داخل می‌چرخانید و انگشتان را به سمت پاشنه دست جمع می‌کنید. همچنین برای باز کردن دست، تصور کنید مچ را باز می‌کنید و انگشتان را به بیرون می‌کشید.

نویسنده: پریسا ایلون

اما تکنولوژی آن چیست؟

بسیاری از استفاده کنندگان Hero Arm به ما می‌گویند که آن‌ها قادر هستند بازو بیونیک خود را تنها در ده دقیقه کنترل کنند در حالی که برخی نیاز به توانبخشی بیشتری دارند تا بتوانند عضلات خود را تقویت کنند. این تکنولوژی معروف به الکترومیوگرافی است و حسگرهای خاص به کار رفته در بازو هم الکترومیوگرافیکی هستند یا الکترود EMG. بازوهای بیونیک نوع میوالکتریک برای عملکرد توسط فرد پوشیده می‌شوند. Hero Arm برای ایجاد بیشترین میزان حس راحتی مجهز به یک سوکت قابل تنظیم دینامیک است. قبل از آن که بازو را برای فرد تهیه کنیم ابتدا با استفاده از اسکن سه بعدی یا تهیه یک قالب از اندام باقی ماند او، قوی ترین عضلات او را مشخص می‌کنیم  .

عمل گرفتن با دست بیونیک

بازوهای بیونیک مثل Hero Arm به کاربر امکان کنترل متناسب می‌دهند و دارای مدل‌های مختلف گرفتن اند. بازوی بیونیک زمانی که عضلات را آهسته منقبض می‌کنید به آرامی حرکت خواهد کرد و برعکس، زمانی که محکم منقبض کنید سریع‌تر حرکت خواهد کرد.

کنترل متناسب برای در دست گرفتن اشیا کوچک و ظریف کاربردی خواهد بود مثل تخم مرغ یا توپ. Hero Arm شش نوع عمل گرفتن مختلف دارد و این‌ها دو به دو در یک گروه هستند تا تعویض از یک حرکت به دیگری سریع‌تر و آسان‌تر انجام شود. برای جابه‌جا شدن بین دو حالت کاربر دکمه روی دست را فشار می‌دهد. این گروه‌های حرکتی شامل مشت کردن و قلاب کردن، حرکت سه پایه و فشردن است. اعضا مصنوعی می‌تواند حتی به کمک نرم‌افزارهایی عمل گرفتن را برای هر فرد شخصی سازی کند.

منبع


اگر علاقه‌مند به برنامه نویسی متلب، یادگیری ماشین و پردازش سیگنال هستید پیشنهاد می‌کنیم با این ویدیوها شروع کنید و برنامه‌نویسی هدفدار و تخصصی را به صورت گام به گام با تیم onlinebme  پیش ببرید.👌

💯پکیج آموزشی برنامه نویسی متلب 

💯پکیج آموزشی پیاده سازی شبکه های عصبی در متلب

💯پکیج آموزشی پردازش سیگنال EEG مبتنی بر تسک تصور حرکتی

دوره‌ها تخصصی و پروژه محور هستند و از مقالات و پروژه‌های پیاده‌سازی شده در دوره‌ها می‌توانید برای پروژه‌های درسی و پایان‌نامه خود استفاده کنید.

1 پاسخ به "بازوی بیونیک"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به آکادمی آنلاین مهندسی پزشکی و هوش مصنوعی می باشد
X