کودک ربوده شده چینی بعد از 32 سال با کمک تکنولوژی “تشخیص چهره” پیدا شد!


به نقل از CNN، مرد 32 ساله ای که در کودکی ربوده شده بود در نهایت با کمک فناوری “تشخیص چهره” شناسایی شد و روز دوشنبه-29 اردیبهشت به خانواده بیولوژیکی خودش ملحق شد.

مائو یین(Mao Yin ) در سال 1988 هنگامی که دو ساله بود از جلوی هتلی در شهر شی‌آن چین واقع در استان شانشی از خانواده اش ربوده شد. سپس وی طبق اطلاعات بدست آمده توسط دوربین مدار بسته دولتی چینی CCTV، به یک زوج بی فرزند در استان همسایه سیچوان فروخته شد.

مقامات می‌گویند که آنها در حال تحقیقات در مورد آدم ربایی اولیه هستند و اطلاعات بیشتری در مورد پدرمادر نانتی مائو نمی‌توانند منتشر کنند.

در این گزارش آمده است که مائو توسط والدین ناتنی خود به اسم Gu ninging بزرگ شده است، بدون اینکه بداند پدر و مادر بیولوژیکی او بیش از 3 دهه در جستجوی او بوده اند.

در اواخر ماه آوریل، پلیس به این نتیجه رسید که یک مردی در استان سیچوان در اواخر سال 1980 یک بچه ای را در شانشی خریداری کرده است.

پلیس از تکنولوژی “تشخیص چهره” برای تجزیه و تحلیل عکسهای کودکی مائو استفاده کرده و سپس با کمک آنها یک تصویر از بزرگسالی او شبیه سازی کرده و با تصاویر موجود در پایگاه داده ملی مقایسه کرده است.

پلیس اطلاعات بیشتری در مورد پایگاه داده و یا فرایند اینکه چطور تصاویر مقایسه شده اند، منتشر نکرده است.

به گزارش شینوا پلیس پس از انجام تحقیقات و مقایسه ها، مردی را در شهر میانیانگ ردیابی کرد که شبیه تصویر مائو بود، بعداً با استفاده از آزمایش DNA تأیید شد که وی یک فرزند گمشده است.

تشخیص چهره

در این تصویر مائو به همراه پدر مادر بیولوژیکی خود آلبوم تصاویر بچگی خودش رو نگاه میکند.

در روز دوشنبه-29 اردیبهشت، مائو 34 ساله در یک کنفرانس خبری که توسط پلیس شیان برگزار شد، به والدین بیولوژیکی خودش ملحق شد.

گفته می شود که پس از ناپدید شدن مائو ، لی(مادر بیولوژیکی مائو) کار خود را ترک کرده و خود را وقف جستجوی پسرش کرده است. او بیش از 100000 آگهی فرستاده و به برنامه های تلویزیونی ملی متعددی رفته است. وی همچنین داوطلب شده تا اطلاعات در مورد سایر بچه های مفقود شده جمع آوری کند و همچنین به 29 نفر از آنها کمک کرده تا به والدین خودشون ملحق شوند.

منبع


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *