ایلان ماسک به دنبال مهندسین Neuralink برای ایجاد واسط های مغزی

ایلان ماسک به دنبال چند مهندس مجرب برای کار در شرکت واسط مغز و کامپیوتر، و یا به اصطلاح Neuralink می باشد. این مدیر عامل آینده محور در روزهای اخیر اظهاراتی را راجع به این پژوهش در توییتر خود ارسال کرده است. وی همچنین یک ایمیل مستقیم نیز برای ارسال رزومه از متقاضیان واجد شرایط قرار داده است.

وی گفت: “اگر قادر به حل مشکلات سخت موجود در تلفن ها و یا تکنولوژی ها پوشیدنی (اعم از مشکلات ایمنی، پردازش سیگنال ، شارژ القایی ، قدرت gmnt و غیره) هستید، می توانید از طریق ایمیل engineering@neuralink.com با ما در ارتباط باشید و رزومه خود را بفرسید.” وی افزود: “حل مشکلاتی همچون تولید با حجم بالا، دارا بودن قابلیت اطمینان بالا و همچنین کم هزینه بودن آن، از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.”

نویسنده: امیررضا جهانی

در صفحه کار Neuralink، لیست های موجود اطلاعات بیشتری در رابطه با موقعیت های خاص موجود را ارائه می دهد. به نظر می رسد عناوین برقی، سیستم های جاسازی شده، سیستم عامل، میکرو ساخت و عناوین مهندس نرم افزار از نظر ایلان ماسک بیشترین اهمیت را دارا می باشند. با این حال، با توجه به ماهیت انضباطی مأموریت Neuralink، همه مواضع احتمالاً موضوعی در چالش های فناوری پوشیدنی ذکر شده را، مورد مشارکت و کمک قرار می دهند. سازگارترین ویژگی مورد نظر در متقاضیان محترم، براساس توضیحات شغلی چیست؟ به گفته وی:”شما چالش های بزرگ را هیجان انگیز خواهید یافت و از کشف و تعریف مشکلات به اندازه حل کردن آنها لذت خواهید برد.”

ماسک همکاری خود با Neuralink را در سال 2016 آغاز کرد، اگرچه اهداف آن بسیار بلند پایه می باشد، اما از آن زمان تا به حال تنها چند بینش در مورد کار شرکت ارائه شده است. “کاغذ سفید” سال گذشته به همراه نمایش زنده ای پخش شد که در آن بینندگان با افشاگری های هیجان انگیزی درباره پیشرفت شرکت بیوتکنولوژی مواجه می شدند. به خصوص، یک ربات جراحی برای قرار دادن الکترودها در مغز، که به همراه “تارهایی” انعطاف پذیر با اندازه بین 4 تا 6 میکرومتر و یا تقریباً یک سوم قطر موی انسان ساخته شده و قادر به انتقال حجم بالایی از داده ها از مغز بود. Neuralink در حال حاضر چهار برنامه ثبت اختراع منتشر شده دارد که روی مشخصات فنی ارائه شده توسعه می یابد.

واسط مغز و کامپیوتر

ماسک حتی پیشرفت های بیشتری را آشکار کرده است که به زودی فاش می شود. وی در ماه فوریه امسال پیامی مبنی بر این موضوع را توییت کرد که در آن بیان داشت: “صبر کنید تا نسخه بعدی را در مقابل آنچه سال گذشته ارائه شد ببینید که بسیار چشمگیر و خارق العاده خواهد بود.” وی در ادامه توییت خود اظهار داشت: “تأثیر عمیق پهنای باند، واسط های عصبی با دقت بالا، کم ارزش می باشد. Neuralink ممکن است  امسال این مسئله را در انسان مورد بررسی قرار دهد. فقط باید به طور واضح و اطمینان بالا، از Utah Array، که در حال حاضر در بعضی از انسان ها وجود دارد و همچنین دارای اشکالاتی جدی است، بهتر باشد.”

این فن آوری در حال توسعه واقعاً به معنای تحریک و جنبش بینش های دیستوپی انسانی (humanoid dystopias) نیست بلکه اهداف متمرکزی بر سلامتی انسان دارد.  Neuralink می تواند در مبارزه با مسائل مربوط به سلامت مغز در افرادی که از نظر عصبی به خطر افتاده اند کمک کند، عملکرد اندام را بازیابی، حرکت عمومی را بهبود، مشکلات بینایی و شنوایی را برطرف و همچنین به بیماری هایی مانند پارکینسون کمک کند. همچنین این احتمال وجود دارد که اجرای یک دستگاه عصبی در مغز بتواند راه را برای جلوگیری از مشکلات مغزی، مانند صرع، بیماری آلزایمر و سکته مغزی هموار کند.

ارائه ماسک در سال گذشته در درجه اول به منظور الهام بخشیدن و دعوت از افراد علاقه مند برای پیوستن به Neuralink بود و به روزرسانی امسال برای 28 آگوست برنامه ریزی شده است. همچنین در کنار این تاریخ، بیانیه ماموریت برای شرکت بیوتکنولوژیک با هدف بالا اعلام شده است: اگر نمی توانید آنها را شکست دهید، به آنها بپیوندید. هرچند جدی، اگر تجربه لازم را داشته باشید، ماسک می خواهد شما به Neuralink بپیوندید.

منبع


آکادمی آنلاین مهندسی پزشکی و هوش مصنوعی شما را به دنیای یادگیری ماشین و داده کاوی دعوت می‌کند 👌

💯پکیج آموزشی برنامه نویسی متلب(رایگان)

💯پکیج آموزشی پیاده سازی شبکه های عصبی در متلب

💯شناسایی الگو و یادگیری ماشین فصل یک تا4 (classification & regression)

💯شناسایی الگو و یادگیری ماشین ( Ensemble learning)

💯شناسایی الگو و یادگیری ماشین (dimension reduction)

💯شناسایی الگو و یادگیری ماشین (Feature selection)

💯شناسایی الگو و یادگیری ماشین (Clustering)

💯پکیج آموزشی پردازش سیگنال EEG مبتنی بر تسک تصور حرکتی

0 پاسخ به "ایلان ماسک به دنبال مهندسین Neuralink برای ایجاد واسط های مغزی"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به آکادمی آنلاین مهندسی پزشکی و هوش مصنوعی می باشد
X