تکنولوژی ترسناک Deepfake، جعل استادانه ویدیو!

این ویدیو deepfake از آلیسون بری با چهره جیم کری به شدت ترسناک است

نویسنده: پریسا ایلون

از تمام گرایشات آنلاین کنونی و امیال زودگذر تکنولوژی، جعل عمیق، یک ابزار دست کاری ویدیویی، مشوش کننده‌ترین آن‌ها بوده است.

سال گذشته تکنولوژی جا‌به‌جا کردن دیجیتالی چهره فردی با دیگری به شکل آنلاین دیده شد که توسط کاربران به دلایل اغلب زشت و نابکار استفاده می‌شد، از جمله قرار دادن چهره زنان مشهور روی بدن پورن استارها.

استفاده پورنوگرافیک از تکنولوژی به سرعت توسط شبکه‌های عمومی و حتی پورن هاب متوقف شد اما استفاده از آن به منظور کمدی و دلایل سورئال همچنان برجسته است.

اخیرا با ویدیوهای مشاهده شده از دونالد ترامپ در کنار مستر بین و یا تام کروز در کنار بیل هادر روبرو شدیم اما کلیپ مشوش کننده‌تری هم این روزها در وبسایت‌ها مشاهده شد، که چهره جیم کری را روی بدن آلیسون بری نشان می‌داد.

در اواخر این ماه، کانال یوتیوب به نام ‘Facial Deception’ ویدیویی را از بازیگر سریال‌های آمریکایی آپلود کرد که در مورد اجرای برجسته خود در نتفلیکس صحبت می‌کرد اما چهره کری روی صورت او بود. این ویدیو نتایج ناراحت کننده‌ای در پی داشت و از زمان انتشار وارد شبکه توییتر هم شد. اکنون این ویدیو احساسات بسیاری را برانگیخته است.


اگر علاقه‌مند به برنامه نویسی متلب، یادگیری ماشین و پردازش سیگنال هستید پیشنهاد می‌کنیم با این ویدیوها شروع کنید و برنامه‌نویسی هدفدار و تخصصی را به صورت گام به گام با تیم onlinebme  پیش ببرید.👌

💯پکیج آموزشی برنامه نویسی متلب 

💯پکیج آموزشی پیاده سازی شبکه های عصبی در متلب

💯پکیج آموزشی پردازش سیگنال EEG مبتنی بر تسک تصور حرکتی

دوره‌ها تخصصی و پروژه محور هستند و از مقالات و پروژه‌های پیاده‌سازی شده در دوره‌ها می‌توانید برای پروژه‌های درسی و پایان‌نامه خود استفاده کنید.

1 پاسخ به "تکنولوژی ترسناک Deepfake، جعل استادانه ویدیو!"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به آکادمی آنلاین مهندسی پزشکی و هوش مصنوعی می باشد
X