دوره ی کامل پیاده‌سازی شبکه های عصبی در متلب

معرفی دوره ی پیاده سازی شبکه های عصبی در متلب

اولین وجه تمایز  دوره ی پیاده سازی شبکه های عصبی  مصنوعی در متلب با سایر دوره ها این است که در این دوره نحوه استفاده از توابع آماده متلب آموزش داده نمی‌شود بلکه نحوه‌ی پیاده‎سازی شبکه های عصبی  بطور کامل آموزش داده می­شود. وجه تمایز دیگه این دوره با سایر دوره ها این است که این دوره کاملا پروژه محور بوده و در طول دوره پروژه‌های مختلفی با شبکه های عصبی انجام می‌شود

در این دوره نحوه پیاده‌سازی شبکه های عصبی آموزش داده می شود و مطمئنا شرکت کنندگان بعد از تمرین و تکرار مطالبی که آموزش داده می‌شود، در پیاده‌سازی شبکه‌ها، بهبود شبکه‌ها، شبیه‌سازی مقالات و استفاده از شبکه‌ها در پروژه‌های عملی دچار مشکل نخواهند شد.

در دوره ی پیاده سازی شبکه های عصبی مصنوعی در متلب سعی بر این است که تمام مباحث کتاب معروف Siomon Haykin آموزش داده شود. کتاب معروف Siomon Haykin، کتابی استاندارد برای یادگیری شبکه‌های عصبی است که در بیشتر دانشگاه‌های داخل و خارج کشور تدریس می‌شود.  در ابتدای هر جلسه، مباحث تئوری کتاب آموزش داده می‌شود و سپس به طور گام به گام در متلب پیاده‌سازی می‌شود. علاوه بر مباحث کتاب Siomon Haykin ، دو شبکه عصبی معروف PNN و  ELM را طبق مقالات معتبر پیاده‌سازی می­کنیم که از این طریق دانشجویان با پیاده‌سازی مقالات نیز آشنا می‌شوند.

برنامه درسی دوره

1. آموزش مفاهیم پایه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین

2. شبکه عصبی پرسپترون تک لایه

3.قانون یادگیری حداقل مربعات خطا(LMS)

4.شبکه عصبی پرسپترون چند لایه(MLP)

5.قانون یادگیری پس انتشار خطا(Back propagation)

6.قانون یادگیری دلتا دلتا (delta delta rule)

7.قانون یادگیری دلتا بار(delta bar delta rule)

8.شبکه عصبی RBF

9.شبکه عصبی ELM

10.شبکه عصبی PNN