قدرت ChatGPT Code Interpreter: تجسم سازی داده‌ها بدون نوشتن یک خط کد


آیا تا بحال آرزو کرده‌اید که ای کاش می‌توانستید با کد خود چت کنید و از او بپرسید چه می‌کند و یا شاید حتی آن را متقاعد کنید که کمی بهتر همکاری کند؟ اگر چنین است، رویای شما با ظهور ChatGPT Code Interpreter محقق شده است.
این ابزار نوآورانه که توسط OpenAI توسعه یافته است برای گسترش قابلیت‌های ChatGPT طراحی شده است و آن را قادر می‌سازد تا زبان‌های برنامه نویسی مختلف را درک کند و با آنها تعامل داشته باشد. ChatGPT Code Interpreter به عنوان پلی بین زبان انسانی و کد عمل می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد تا کد را وارد کرده و خروجی یا توضیحات مناسب را از ChatGPT دریافت کنند.

ساده‌سازی تجسم سازی داده با ChatGPT Code Interpreter

در عصر big data، توانایی تجسم دیتاست‌های بزرگ چیزی فراتر از یک مهارت است، یک ضرورت است. تجسم سازی داده به ما کمک می‌کند تا بینش خوبی نسبت به دریای وسیعی از داده‌ها بدست آوریم. همچنین ما را قادر می‌سازد تا داده‌های خام و غالباً طاقت فرسا را به گرافیک‌های بصری جذاب و قابل درک تبدیل کنیم. با این حال، فرآیند ایجاد این تجسم‌ها ممکن است ترسناک باشد. به ویژه زمانی که شامل پردازش، طراحی و اشکال زدایی پیچیده باشد. وارد دنیای ChatGPT Code Interpreter شوید: یک تغییر دهنده‌ی بازی در حوزه تجسم سازی داده‌ها. این ابزار قدرتمند که توسط OpenAI توسعه یافته است از قابلیت‌های پیشرفته پردازش زبان طبیعی برای درک و تفسیر زبان انسانی بهره می‌برد. به عنوان یک مفسر کد عمل می‌کند و می‌تواند بر اساس ورودی‌های ساده و محاوره‌ای، تجسم خوبی از داده‌ها تولید کند.

ChatGPT code interpreter

تصور کنید که می‌خواهید یک نمودار میله‌ای ایجاد کنید تا درآمد حاصل از محصولات مختلف در یک دوره خاص را نشان دهد. با استفاده از روش‌های سنتی، باید SQL queries بنویسید یا کدی در پایتون بنویسید. این کار اگر پیش زمینه برنامه نویسی نداشته باشید ممکن است برای شما کمی دلهره آور باشد. اما با وجود ChatGPT Code Interpreter تمام آن چیزی که نیاز دارید یک پرسش است. تنها کافی است هوش مصنوعی را به زبان انگلیسی ساده آموزش دهید و آن بقیه موارد را مدیریت می‌کند و تصویری دقیق و جزئی از داده‌های شما ایجاد می‌کند.

ChatGPT

این سهولت استفاده فقط برای نمودارهای میله‌ای صدق نمی‌کند. چه به دنبال ایجاد نمودارهای دایره‌ای باشید یا نمودارهای خطی، نمودارهای پراکنده یا هر نوع نمودار دیگر، ChatGPT Code Interpreter  می‌تواند به شما کمک کند. مانند آن است که یک تحلیلگر داده کنار خود داشته باشید که آماده است داده‌های شما را در یک لحظه به نمایش‌های بصری معنادار تبدیل کند.

چطور ChatGPT Code Interpreter برنامه‌نویسی را تغییر داد؟

ChatGPT Code Interpreter در حال تغییر شیوه‌ی کدنویسی ماست. ChatGPT با قابلیت‌های پیشرفته پردازش زبان طبیعی خود می‌تواند ورودی‌های مکالمه را بفهمد و به آنها پاسخ دهد. این روند، امکان تجسم‌های پیچیده را با گفتگوهای ساده و شبیه به انسان فراهم می‌کند.

یکی از دلایل اصلی محبوبیت ChatGPT Code Interpreter آن است که می‌تواند شکاف بین دانش فنی و خلاقیت را پر کند. دیگر نیازی نیست که استاد پایتون، HTML یا جاوا اسکریپت باشید تا ایده‌های تجسم داده‌های خود را زنده کنید. در عوض می‌توانید به تخصص کدنویسی مبتنی بر هوش مصنوعی ChatGPT Code Interpreter تکیه کنید.

با VizGPT می‌توانید از فهرست انتظار ChatGPT Code Interpreter رد شوید

هنوز هم در صف انتظار ChatGPT Code Interpreter هستید؟ می‌توانید از صف رد شوید و از VizGPT استفاده کنید که از ChatGPT برای ایجاد انواع تجسم داده استفاده می‌کند.

VizGPT

VizGPT می‌تواند داده‌های شما را درک کند و بر اساس توضیحات شما، تجسمی از داده تولید کند. این ابزار، راحتی و کارایی ChatGPT را یک قدم جلوتر می‌برد و به شما این امکان را می‌دهد تا تصاویر پیچیده، دقیق و سفارشی تولید کنید. برای مثال می‌توانید به سادگی با آپلود یک فایل CSV به VizGPT یک نمودار Heatmap رسم کنید و با آن چت کنید:

می‌توانید از طریق لینک زیر آن را امتحان کنید:

نحوه‌ی استفاده از ChatGPT Code Interpreter برای تجسم داده‌ها

ChatGPT Code Interpreter تنها ابزاری برای توسعه دهندگان یا دانشمندان داده نیست. ابزاری برای هر کسی است که می‌خواهد داده‌های خود را بهتر درک کند. چه یک بازاریاب باشید که به دنبال درک رفتار مشتری است یا روزنامه نگاری که سعی می‌کند یک داستان پیچیده را درک کند یا دانشجویی که روی یک پروژه تحقیقاتی کار می‌کند. ChatGPT Code Interpreter می‌تواند به شما کمک کند تا داده‌های خود را به گونه‌ای که به راحتی قابل درک باشد تجسم کنید.

به منظور استفاده از ChatGPT Code Interpreter، کافی است به صورت مکالمه‌ای از او بپرسید. برای مثال از دیتاستی از داده‌های فروش دارید می‌توانید از ChatGPT Code Interpreter بخواهید «نمودار میله‌ای از فروش بر اساس دسته‌ی محصول» را به شما نشان دهد. هوش مصنوعی سپس تجسم درخواستی ایجاد می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد تا داده‌های خود را از چشم انداز جدیدی ببینید.

4-ChatGPT Code Interpreter

ChatGPT Code Interpreter: ابزاری قدرتمند برای تجسم سازی داده‌ها

شایان ذکر است که اگرچه ChatGPT Code Interpreter بسیار کارآمد است اما ممکن است گاهی اوقات نقص‌هایی داشته باشد. همانطور که فناوری‌های هوش مصنوعی به تکامل خود ادامه‌ می‌دهند، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که عملکرد ابزارهایی مانند ChatGPT Code Interpreter همچنان بهبود یابد و تجسم داده‌ها را در دسترس‌تر کند و کمتر به تخصص کدنویسی نیاز باشد.

Data visualization_CHATGPT

ChatGPT Code Interpreter و یادگیری ماشین

ChatGPT Code Interpreter از یادگیری ماشین استفاده می‌کند که شاخه‌ای از هوش مصنوعی است که الگوریتم‌هایی را توسعه می‌دهد که می‌توانند از داده‌ها یاد بگیرند و بر اساس آن تصمیم بگیرند. یادگیری ماشین در قلب توانایی ChatGPT Code Interpreter است و به ورودی‌های مکالمه پاسخ می‌دهد.

ChatGPT Code Interpreter از نوعی از یادگیری ماشین به نام پردازش زبان طبیعی (NLP) استفاده می‌کند تا زبان انسان را درک کند. NLP شامل استفاده از تکنیک‌های محاسباتی برای تحلیل و سنتز زبان و گفتار طبیعی است. این به ChatGPT Code Interpreter امکانی می‌دهد تا زمینه و هدف سوالات شما را درک کند و پاسخ‌های مناسب ارائه دهد.

 

می‌توانید در مورد نحوه‌ی کار ChatGPT Code Interpreter در این لینک https://www.nature.com/articles/d41586-023-01833-0 بیشتر بخوانید.

ChatGPT Code Interpreter و آینده کدنویسی

ChatGPT Code Interpreter چیزی فراتر از ابزاری برای تجسم و تحلیل داده‌هاست. آن نگاهی اجمالی به آینده کدنویسی است. ChatGPT Code Interpreter به ایجاد مکالمه بیشتر و کمتر فنی‌تر و به دموکراتیزه کردن کدنویسی کمک می‌کند. آن را در دسترس همه افراد قرار می‌دهد نه فقط در دسترس کسانی که مهارت‌های فنی دارند.

در آینده می‌توان انتظار داشت که ابزارهای بیشتری مانند ChatGPT Code Interpreter کدنویسی را دسترس‌تر و کاربرپسندتر می‌کند. این ابزارها به شکستن موانع بین انسان و ماشین ادامه می‌دهند و ما را قادر می‌سازند تا با رایانه‌ها تعامل طبیعی‌تر و شهودی‌تر داشته باشیم.

ChatGPT_Coding_CSV

ChatGPT Code Interpreter و جنبش بدون کد

ChatGPT Code Interpreter بخشی از یک روند گسترده‌تر است که به عنوان جنبش بدون کد شناخته می‎شود. جنبش بدون کد به این معنی است که فناوری در دسترس‌تر باشد و برای این منظور نیاز به کدنویسی حذف می‌شود. شامل استفاده از ابزارها و پلتفرم‌هایی است که به افراد امکانی می‌دهد تا بدون نوشتن کد، وب سایت، نرم افزار، اپلیکیشن  خود را تولید کنند.

جنبش بدون کد در حال افزایش است و ابزارهایی مانند ChatGPT Code Interpreter از پیشگامان این مسیر هستند. ChatGPT Code Interpreter با فراهم آوردن امکانی برای ایجاد تجسم سازی‌های پیچیده داده و انجام تحلیل داده پیشرفته بدون نوشتن هیچ کدی به دموکراتیزه کردن فناوری کمک می‌کند و آن را در دسترس همه‌ی افراد قرار می‌دهد.

یکی از این نوآوری‌ها Visualize AirTable Data (لینک: https://docs.kanaries.net/articles/visualize-airtable-data) است که روشی مناسب برای تجسم‌های خیره کننده با استفاده از داده‌های Airtable ارائه می‌دهد. این ابزار نمونه‌ی دیگری است که چگونه جنبش بدون کد، تجسم داده‌ها را بیشتر از همیشه در دسترس قرار می‌دهد.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

code