دوره ی حضوری پیاده سازی شبکه های عصبی در متلب

0 دانشجو ثبت نام کرده

  مغز انسان بسیار پیچیده، غیرخطی و کامپیوترهای موازی است که قادر به سازماندهی نورونها برخی اعمال خاص از قبیل شناسایی الگو، درک، کنترل حرکتی و غیره با سرعت بسیار بالاتر از کامپیوترهای دیجیتال است.

  یرای مثال مغز انسان جهت شناسایی چهره افراد، حدود 200 میلی ثانیه زمان نیاز دارد این در حالی است که کامپیوترهای دیجیتال ممکن است برای انجام چنین عملی ساعتها زمان نیاز داشته باشند. برای همین در شبکه های عصبی مصنوعی هدف این است که شبکه های عصبی بیولوژیکی مغز انسان را مدلسازی کنند.

  یکی از مهمترین ویژگیهای شبکه های عصبی قابلیت یادگیری آنهاست. قابلیت یادگیری یعنی توانایی تنظیم پارامترهای شبکه(وزنهای سیناپتیکی) در مسیر زمان که محیط شبکه تغییر می کند و  شبکه شرایط جدید را تجربه می کند، با این هدف که اگر شبکه برای یک وضعیت خاص اموزش دید و تغییر کوچکی در شرایط محیطی آن رخ داد، شبکه بتواند با آموزش مختصر برای شرایط جدید نیز کارامد باشد.

  اهمیت مدلسازی مغز انسان به قدری بالا است که در آمریکا مدلسازی مغز انسان یک پروژه ملی است. در دوره شبکه عصبی قصد داریم پیاده سازی شبکه های عصبی را آموزش دهیم.

  کتاب Siomon Haykin یکی از معروف ترین کتابهایی است که در اکثر دانشگاهها به عنوان مرجع معرفی می‎شود. کتاب بسیار روان و هدفمند نوشته شده است و تمامی مباحث پایه را پوشش داده است.

  در این دوره قصد داریم تمامی مطالب کتاب را صفر تا صد به صورت تئوری آموزش داده و سپس به صورت عملی در متلب پیاده سازی کنیم. بعد از پیاده سازی شبکه ها برای اینکه دانشجوها با کابرد شبکه عصبی در پروژه های واقعی آشنا شوند، چندین پرژه عملی آموزش داده می‏شود.

  اولین وجه تمایز این دوره با سایر دوره ها این است که در این دوره نحوه استفاده از توابع آماده متلب آموزش داده نمی‌شود بلکه نحوه‌ی پیاده‎سازی شبکه ها بطور کامل آموزش داده می­شود.

  در این دوره نحوه پیاده‌سازی شبکه های عصبی  آموزش داده می شود و مطمئنا شرکت کنندگان بعد از تمرین و تکرار مطالبی که آموزش داده می‌شود، در پیاده‌سازی شبکه‌ها، بهبود شبکه‌ها، شبیه‌سازی مقالات و استفاده از شبکه‌ها در پروژه‌های عملی مشکلی نخواهند داشت.

  ویدئوهای ترجمه‌شده‌ی توسط گروه onlinebme

   

  مخاطبین دوره

  این دوره برای چه کسانی توصیه میشود؟

  برای تمام افرادی که علاقمند به یادگیری مباحث مربوط به شبکه‌های عصبی هستند و برنامه نویسی با نرم‌افزار متلب آشنایی دارند

  این دوره برای چه کسانی توصیه نمیشود؟

  از آنجایی که در این دوره تمام مباحث هم بصورت تئوری و هم بصورت پیاده‌سازی مرحله به مرحله شبکه‌های عصبی است، برای افرادی که صرفا خواهان یادگیری تولباکس‌‌های عصبی متلب هستند، توصیه نمی‌شود.

   

  سوالات متداول

  منبع آموزش دوره چه کتابی است؟ 

  • مرجع اصلی دوره کتاب معروف سیمون هیکن است که در اکثر دانشگاه‌های معتبر داخل و خارج از کشور تدریس می‌شود.

  بعد از یادگیری شبکه‌های عصبی مطرح شده در این دوره، دانشجویان در چه زمینه‌هایی توانمند خواهند شد؟

  • در  حوزه‌ی شناسایی آماری الگو(پترن)، دانشجویان می‌توانند با استفاده از الگوریتم‌های مطرح شده در این دوره، پروژه‌هایی از قبیل طبقه‌بندی، خوشه‌بندی، پیش‌بینی و مدل‌سازی الگوریتم‌های خطی و غیرخطی را انجام دهند.

  آیا شرکت در این دوره برای یادگیری بهتر این درس در دانشگاه نیز موثر است؟

  • بله. از آنجایی که هدف این دوره  آموزش صفر تا صد مباحث شبکه‌های عصبی است، لذا یادگیری تئوری شبکه‌های عصبی لازمه‌ی پیاده‌سازی آنها می‌باشد. از اینرو، بعد از اتمام این دوره دانشجو نه تنها به پیاده‌سازی گام به گام شبکه‌های عصبی مسلط می‌‌شود، بلکه تئوری تمام شبکه‌های عصبی را نیز فرا میگیرد

  در این دوره پروژه‌ی عملی نیز انجام می‌شود؟

  • بله. سه اصل مهم این دوره عبارت است از، 1) یادگیری تئوری مطالب، 2) پیاده‎‌سازی گام به گام، 3) انجام پروژه‌های عملی. لذا در طول این دوره پروژه‌های عملی از قبیل، تشخیص سرطان سینه با استفاده از شبکه‌های عصبی، پروژه‌ی مدل‌سازی روابط خطی و غیرخطی، پیش‌بینی میزان نشست خاک بعد از حفاری تونل‌های مترو، پیش‌بینی میزان rejection خاک در معادن، پیش‌بینی میزان آلودگی هوا، پیش‌بینی نرخ ارز سهام، کاهش بٌعد با استفاده از شبکه‌های عصبی و خوشه‌بندی داده‌ها با استفاده از شبکه‌های عصبی انجام خواهد شد.

  آیا کدهای نوشته شده در اختیار دانشجو قرار می‌گیرد؟

  • از آنجایی که دانشجویان بصورت گام به گام به همراه استاد الگوریتم‌ها را پیاده‌سازی می‌کنند، پس نیاز به ارائه‌ی کد توسط استاد نیست، ولی در صورت لزوم کدها و دیتای استفاده شده در ابتدای کلاس در اختیار دانشجویان قرار میگیرد.

  آیا صرفا با پیاده‌سازی شبکه‌های عصبی آشنا می‌شویم؟

  • در مبحث شناسایی آماری الگو، بعد از پیاده‌سازی الگوریتم‌ها نیاز به ارزیابی مدل وجود دارد، لذا در این دوره دانشجویان، روش‌ها و پارامترهای ارزیابی استاندارد مقالات را نیز یاد می‌گیرند.

   

  آیا بعد از اتمام دوره دانشجویان می‌توانند الگوریتم‌ها را بهبود داده و یا مقاله‌های جدید را پیاده‌سازی کنند؟

  • بله. برای بهبود الگوریتم‌ها لازم است که در ابتدا الگوریتم‌ها را بصورت پایه‌ای یاد بگیریم، و در این دوره این امر محقق خواهد شد و شما به راحتی می‌توانید ایده‌های خود را بر روی الگوریتم‌ها اعمال کنید.

  در این دوره فقط مباحث کتاب سیمون هیکن آموزش داده خواهد شد؟

  • نخیر. در این دوره در ابتدا مباحث این کتاب آموزش داده می‌شود، سپس چندین مقاله به صورت گام به گام پیاده‌سازی خواهد شد.

   

  افراد موفق دوره های قبل

   

   

  پشتیبانی دوره

  برای هر دوره، یک گروه در کانال تلگرام و سایت با مدیریت مدرس ایجاد می‌شود که دانشجویان میتوانند در طول دوره و بعد از دوره سوالات خود را در آنجا مطرح کنند و در اسرع وقت پاسخ داده خواهد شد.

   

  ثبت نام

  زمان دوره: 25 ساعت

  مدرس: مهندس محمدنوری زاده چرلو

  مکان: آکادمی آنلاین مهندسی پزشکی و هوش مصنوعی

  آدرس: تهران- چهارراه ولیعصر به سمت سه راه جمهوری- نبش کوچه پرتویی- ساختمان وفا(جنب بانک پارسیان)- طبقه سه- واحد306

  شماره تماس: 2687 – 038 -0936

  برنامه درسی دوره

  هیچ برنامه تحصیلی پیدا نشد !

  نقد و بررسی دوره

  نا مشخص

  امتیاز
  • 5 ستاره0
  • 4 ستاره0
  • 3 ستاره0
  • 2 ستاره0
  • 1 ستاره0

  هیچ نقد و بررسی برای این دوره ثبت نشده است.

  شرکت در دوره10 ظرفیت باقیمانده

  با ما همراه باشید

  تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به آکادمی آنلاین مهندسی پزشکی و هوش مصنوعی می باشد
  X